0 ден
  • 2 Принтани перничиња 279 ден

   2 Принтани перничиња

   Разубавете ја вашата дневна соба со украсните перничиња на SomniaShop
   Украсните перничиња, како незаобиколен детал во домот, покрај удобноста која ја нудат, може да внесат и специфичен амбиент во просторот со нивниот дезен. Печатените украсни перничиња се направени од 65% памук и 35% полиестер за нежност и лесно одржување.
   Украсните перничиња се полнети со полиестерски влакна сместени во полипропиленска обвивка.
   Печатените перничиња може да се перат во машина на 60°C.
   Сите материјали од кои се направени украсните перничиња се со Oeko-Tex® сертификат со кој се гарантира дека производот не содржи штетни хемикалии.

   Димензија45 x 45 x 11cm
   279 ден

   Достапност: instock

   279 ден

   Достапност: instock

  • Blue Pearl перница 399 ден

   Blue Pearl перница

   Blue Pearl перницата има јадро кое е обвиткано во обвивка од памук и полиестер а за дополнително пријатно чуство додека спиете имаме создадено меката и удобна штепована навлака.
   Јадрото на перницата е обвиткано со Lahey® навлака од ткаен полиестер која е штепована со прави канали и е исполнета со полиестерски влакна. Меката и удобна навлака создава одлична подлога за спиење со која освен удобност добивате и одлична терморегулација. Навлаката овозможува перницата да дише во секое време.
   Навлаката на Blue Pearl перницата има патент на едната страна со што лесно се вади и може да се пере во машина на 60°C.

   399 ден

   Достапност: instock

   399 ден

   Достапност: instock

  • Cannes Crumbs Перница 750 ден 549 ден

   Cannes Crumbs Перница

   Традиционална форма на перница e конструирана да нуди максимално ниво на поддршка на вратот и главата, како и правилна поставеност на ‘рбетот за време на спиењето. Обвивката на Cannes Crumbs перницата е од ткаен материјал кој обезбедува пријатно чувство додека спиете. Внатрешноста на перницата е исполнета со мали парчиња на полиуретан  кои нудат совршено распоредување на тежината на главата на самата перница.
   Перницата е идеална за спиење во сите позиции.
   Навлаката може да се пере во машина на 60°C.
   Сите материјали од кои е направена Cannes Crumbs перницата се со Oeko-Tex® сертификат со кој се гарантира дека производот не содржи штетни хемикалии.

   Димензија45 x 70 x 18cm
   750 ден 549 ден

   Достапност: instock

   750 ден 549 ден

   Достапност: instock

  • Febreze перница 299 ден

   Febreze перница

   Елеганција, мекост и нежност- се во една перница.
   Пријатниот мирис на перницата ќе ве опушти и ќе ви помогне лесно да потонете во длабок сон.
   Febreze перницата ги елиминира непријатните мириси со помош на технологијата OdorClear од Febreze третманот.
   Додека другите третмани ги маскираат мирисите, Febreze третманот директно ја чисти непријатната миризба со помош на технологијата OdorClear – најдобрата формула за отстранување непријатен мирис во последните 18 години.

   Димензија: 50х70

   299 ден

   Достапност: instock

   299 ден

   Достапност: instock

  • Fun Flip Перница 999 ден

   Fun Flip Перница

   Fun-Flip перницата е составена од четири перници кои се лесно прилагодливи за добивање на различна форма на истиот во зависност од потребите и примената.
   Перницата може да ја користат деца и возрасни, и е идеална за читање и гледање телевизија.
   Четирите перници лесно се вадат од навлаката и можат индивидуално да се користат. Навлаката и перниците се перат во машина на 40oC.
   Сите материјали од кои е направен Fun-Flip перницата се со Oeko-Tex® сертификат со кој се гарантира дека производот не содржи штетни хемикалии.

    

   Димензија200 x 70 cm
   999 ден

   Достапност: instock

   999 ден

   Достапност: instock

  • Green Tea перница 370 ден 299 ден

   Green Tea перница

   Донесете ја свежината на природата во вашата спална соба и овозможете си ароматерапија додека спиете со Green Tea перницата која е третирана со екстрат од зелен чај.
   Ароматите од Green Tea перницата се ослободуваат со топлината на главата а истовремено имате крвна циркулаторна стимулација на главата, меридијаните на вратот и акопунктурните точки. Со подобрената циркулација на крвта се стимулира работата на органите.
   Штепованата обвивка гарантира одржување на совршена температура во текот на спиењето а и чувство на нежност и мекост.
   Перницата е исполнета со силиконизиран топчест фибер.
   Green Tea перницата може да се пере во машина на 40°C.
   Материјалите од кои е направена Green Tea перницата се со Oeko-Tex® сертификат со кој се гарантира дека производот не содржи штетни хемикалии.

   370 ден 299 ден

   Достапност: instock

   370 ден 299 ден

   Достапност: instock

  • Memory Gel перница 1.599 ден 999 ден

   Memory Gel перница

   Мемори Гел перницата е составена од мемори пена со висока густина и Cooling Гел блок во средината на перницата.
   – Мемориската пена Ви овозможува оптимална положба на вратот и ребетот во текот на спиењето при што ги намалува или целосно отстранува болките во вратот што можат да се јават во утринските часови.
   Притоа во текот на ноќта сонот е длабок, телото опуштено а утрото се будиме одморени, спокојни и спремни за предизвиците што ги носи денот.
   – Cooling Гел делот Ви овозможува идеален баланс помеѓу температурата и притисокот на главата врз перницата, така што потполно се прилагодува на обликот на главата и рамномерно ја распоредува температурата при што не генерира повисока температура, напротив ја одржува рамномерно температурата веднаш штом перницата се прилагоди на контурите од главата.

   1.599 ден 999 ден

   Достапност: instock

   1.599 ден 999 ден

   Достапност: instock

  • Snorban перница 399 ден

   Snorban перница

   Snorban медицинската перница е антиалергиски и медицински производ против ‘рчење..
   Snorban перница ќе ви овозможи да спиете мирно и во природна позиција. Употребувајќи го иновативниот дизајн, перницата е тестирана и призната интернационално. Кај испитаниците покажало дека 82% од нив имаат подобрување.
   Обликуваниот дел од сунгер во внатрешноста на перницата им дозволува на вратот, главата и телото да имаат правилно држење.

   Димензија: 50 x 70cm

   399 ден

   Достапност: instock

   399 ден

   Достапност: instock

  • Sound Asleep – музичка перница 490 ден

   Sound Asleep – музичка перница

   Sound Asleep музичката перницата ќе ви овозможи да се опуштите со звуците кои ги слушате без да му пречите на вашиот партнер/ка. Слушајте ја вашата омилена музика, аудио книги, па дури и научете сами јазик. Овој уникатен производ не бара апсолутно никакви слушалки.

   Димензија50 x 70 x 15cm
   490 ден

   Достапност: instock

   490 ден

   Достапност: instock

  • Uma перница 1.499 ден 899 ден

   Uma перница

   Ума – перница, уште еден од нашите ергономски модели на перници која што е технички дизајнирана да може индивидуално да се приспособи на Вашата висина и Вашата тежина. Ергономските карактеристики се земаа во предвид при дизајнот на перницата така да има многу прилагодливи елементи. Тоа значи дека главата, вратот и 'рбетот секогаш ќе бидат во права линија.

   Ума перницата е составена различни пени со различни густини, обликот е тајната за успехот на оваа перница. Перфорираниот центар  со мемориска пена на Ума перницата идеално се обликува според контурите на Вашата глава за да Ви даде максимална поддршка и удобност. Страните со “V” и “U” форми се за луѓе со различни ширини на рамената, Перницата е идеална за сите корисници како деца, жени и мажи.

   Технологијата на Ума перницата Ви гарантира мирен сон секоја вечер.

   Димензија: 40 x 60cm

   1.499 ден 899 ден

   Достапност: instock

   1.499 ден 899 ден

   Достапност: instock

  • Verano перница 250 ден

   Verano перница

   Традиционалната форма на перница e конструирана да нуди максимално ниво на поддршка на вратот и главата, како и правилна поставеност на ‘рбетот за време на спиењето. Обвивката на перницата е од микрофибер кој обезбедува пријатно чувство додека спиете. Внатрешноста на перницата е исполнета со полиестерски влакна кои нудат распоредување на тежината.
   Перницата е идеална за спиење во сите позиции.
   Перницата може да се пере во машина на 40°C.
   Сите материјали од кои е направена микрофибер перницата се со Oeko-Tex® сертификат со кој се гарантира дека производот не содржи штетни хемикалии.

   Димензија: 50 x 70cm

   250 ден

   Достапност: instock

   250 ден

   Достапност: instock

  • 5 out of 5

   Зен Перница 1.190 ден

   Зен Перница
   5 out of 5

   Перницата претставува луксузна комбинација на надворешна мемори обвивка исполнета со силиконизиран топчест фибер. Се вбројува во  категоријата на перници кои овозможуваат исклучително чувство на удобност и мекост во текот на ноќта. Идеална за спиење во сите позиции.

   1.190 ден

   Достапност: instock

   1.190 ден

   Достапност: instock

   На промоција

  • Kiddo јоргани 799 ден 699 ден

  • Memory Gel перница 1.599 ден 999 ден

  • Bamboo Јорган 1.899 ден 1.299 ден