0 ден
naslovna
Urban 45

Urban Јорган

599 ден

Урбан јорганот е изработен од комбинација на памук и полиестер, спој на природен и синтетички материјал.

Полиестерот е издржлив и потраен од памукот, додека памукот е помек и лесен. Со комбинација на овие два материјали јорганот ќе биде подолготраен без да се наруши Вашата удобност, ќе и овозможи на кожата да дише и во исто време да ја одржува и регулира температурата на телото.

Јорганот е исполнет со полиестерски влакна, а неговата “урбана” надворешност го привлекува окото и овозможува Вашата соба да изгледа модерно, средено и топло.

Исчисти
КОД: N/A Категорија: Tags: , , , , ,

Урбан јорганот е изработен од комбинација на памук и полиестер, спој на природен и синтетички материјал.

Полиестерот е издржлив и потраен од памукот, додека памукот е помек и лесен. Со комбинација на овие два материјали јорганот ќе биде подолготраен без да се наруши Вашата удобност, ќе и овозможи на кожата да дише и во исто време да ја одржува и регулира температурата на телото.

Јорганот е исполнет со полиестерски влакна, а неговата “урбана” надворешност го привлекува окото и овозможува Вашата соба да изгледа модерно, средено и топло.

Димензија и состав

Димензии

140×200, 200×200

Состав:

Материјал: Навлака: 50% Памук / 50% Полиестер
Полнеж: 100% Полиестер

Рецензии

Нема рецензии уште.

Биди прв да ги видиш “Urban Јорган”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *