0 ден
naslovna
white pillows1Feather_close upgoosefeatherdownpillow

Перница со пердуви

480 ден

Традиционалната форма на перницата е исполнета со природни пердуви од гуска и нуди максимално ниво на поддршка на вратот и главата, како и правилна поставеност на ‘рбетот за време на спиењето. Обвивката на перницата е од висококвалитетен памук кој обезбедува пријатно чувство додека спиете.

 

Димензија50 x 70 cm

390 НА ЗАЛИХА

КОД: KA112260ST Категорија: Tags: , ,

Традиционалната форма на перницата е исполнета со природни пердуви од гуска и нуди максимално ниво на поддршка на вратот и главата, како и правилна поставеност на ‘рбетот за време на спиењето. Обвивката на перницата е од висококвалитетен памук кој обезбедува пријатно чувство додека спиете.
Внатрешноста на перницата е исполнета со пердуви од гуска кои нудат совршено распоредување на тежината на главата на самата перница.
Пердувите се природен термо-регулатор и не дозволуваат нагли промени на температурата на перницата при менување на температурата во собата.
Составот и типот на полнењето овозможува лесно да го менувате обликот на перницата и да ја моделирате истата по желба.
Перницата е идеална за спиење во сите позиции.
Перницата може да се пере во машина на 40°C.
Сите материјали од кои е направена перницата се со Oeko-Tex® сертификат со кој се гарантира дека производот не содржи штетни хемикалии.

Димензија и состав

Тежина1 kg
Димензии50 x 70 cm
Состав:

Материјал: 100% Памук
Полнеж: Пердуви од гуска

Рецензии

Нема рецензии уште.

Биди прв да ги видиш “Перница со пердуви”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *