0 ден
Bebe Duvetpercale_anti_allergy_cot_bed_duvet_set

Бебешко јорганче

490 ден

Овозможете му на Вашето бебе нежна летна обвивка која истовремено ќе овозможи температурна регулација во летниот период.
Бебешкото јорганче е изработено од полиестер и памук за нежност и лесно одржување. Памукот ја регулира температурата на телото на Вашето бебе во текот на ноќта а полиестерот е познат по својата издржливост и му дава својства на лесно одржување на јорганчето.
Бебешкото јорганче е изработено од 50% памук и 50% полиестер и може да се пере во машина на 40°C.
Сите материјали од кои е изработено бебешкото јорганче се со Oeko-Tex® сертификат со кој се гарантира дека производот не содржи штетни хемикалии и се обезбедува одржливост на здравјето и правилниот разој на бебето.

Димензија120 x 150cm

Out of stock

КОД: KA112432ST Категорија: Tags: , , ,

Овозможете му на Вашето бебе нежна летна обвивка која истовремено ќе овозможи температурна регулација во летниот период.
Бебешкото јорганче е изработено од полиестер и памук за нежност и лесно одржување. Памукот ја регулира температурата на телото на Вашето бебе во текот на ноќта а полиестерот е познат по својата издржливост и му дава својства на лесно одржување на јорганчето.
Бебешкото јорганче е изработено од 50% памук и 50% полиестер и може да се пере во машина на 40°C.
Сите материјали од кои е изработено бебешкото јорганче се со Oeko-Tex® сертификат со кој се гарантира дека производот не содржи штетни хемикалии и се обезбедува одржливост на здравјето и правилниот разој на бебето.

Димензија и состав

Тежина1.5 kg
Димензии120 x 150 cm
Материјал:

Материјал: 50% полиестер , 50% Памук
Внатрешност: 100% полиестер

Рецензии

Нема рецензии уште.

Биди прв да ги видиш “Бебешко јорганче”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Upsell products